Bradavice na rukách, tvári a okolo nechtov u malých detí

|

Syn mal asi 4 roky, keď sa mu objavili prvé bradavice na rukách, najskôr na jednom prste pri nechte. Neskôr sa rozšírili na ďalšie prsty a potom aj na tvár a do nosa.

Nasledovalo pravidelné vypaľovanie dusíkom, ale to pomohlo iba trochu na začiatku a to na menšie na prstoch, nie na tie okolo nechtov, tam to nezaberalo vôbec. Vypaľovali mu dusíkom na kožnom niekoľkokrát tie isté bradavice, ale vôbec nemizli. To trvalo skoro dva roky.

Pre 4 alebo 5 ročné dieťa je ťažké vydržať tú bolesť, najmä okolo úst, na nose a tým, že ich je naraz viac, tak je to ešte ťažšie. Najviac sme dali vypaľovať asi 5 bradavíc, lebo syn už viac nevydržal. I tak som ho obdivoval, lebo sám viem, aké je to nepríjemné a to som nemal na tvári.

Tieto fotky ešte nie sú fotené v najhoršom stave. Tu nevidno, ale malá bradavica bola aj dnu v nose.
bradavice na tvári

bradavice okolo nechtov

bradavice na prstoch rúk

Čo sme vyskúšali s manželkou, aby sme bradavice odstránili

Po vypaľovaní sme tie okolo nechtov oškrabávali a orezávali suchú kožu, no bradavice rástli ďalej a rozširovali sa.

Doma sme vyskúšali kadečo. Odporúčali nám napríklad potierať šťavou, ktorá ostane na stonke po odtrhnutí rastliny, ako púpava, či lastovičník, tiež sme použili Lapisovú tyčinku. Nič z toho nezabralo, iba to zafarbilo kožu.

Najdlhšie sme používali DUOFILM, ten zaberal na malé nové bradavice, ale rozožieral kožu okolo. Ruky sme mu namáčali vo vode asi 10 -15 minút, tak pemzou obrúsili a následne nanášali DUOFILM, ale akurát to smrdelo, ale ani asi po troch štyroch mesiacoch to nezabralo.

Boli sme aj v Bratislave priamo u odbornej lekárky, ktorá sa špecializuje na homeopatiká. Bral ich niekoľko mesiacov, ale nič, žiadny efekt, tak sme to vysadili. Išli sme znova na kožné a tam synovi nasadili antivirotiká, ktoré bral tri mesiace, kde po mesiaci nasledovala mesačná pauza, lebo to zaťažovalo ľadviny a nasledovalo ďalšie vypaľovanie. Medzičasom som volal do Bratislavy na kliniku špecializujúcu sa na kožné ochorenia, ale povedali mi, že okrem vypaľovania neexistuje nič.

A to na vrchných fotkách, ešte nevidno to, že boli ako karfiol vyrastené a vyžraté dookola z používania DUOFILMU, proste to vyzeralo oveľa horšie na tých prstoch.

Čo nakoniec zabralo - zázračná zinková masť Pasta Zinci Oxidi 50%

Neuveriteľné, ako to zabralo.

Predtým sme boli vypaľovať dusíkom na kožnom niekoľkokrát tie isté bradavice, ale vôbec nemizli.

Keď sa zmenšili na rukách, tak sme boli ešte 2x vypáliť na tvári a úplne zmizli (nižšie na fotke je iba jedna nová na tvári na ľavom líci). Na prstoch mu už nevypaľovali vôbec.

Zaujímavosťou je to, že mal aj v nose jednu a tú mu vôbec nevypálili teraz, iba predtým asi 3x, ale nič a teraz sama od seba zmizla, keď sa na rukách začali strácať.

Na fotkách na rukách má už iba mále zvyšky bradavíc, ale po ďalších dvoch týždňoch už skoro nič.

Skombinovali sme to, od začatia podávania sme boli 2x vypaľovať na tvári. Rovnako sme boli predtým, veď napríklad na brade mu tu veľkú vypaľovali asi 5-6 krát a teraz keď zmizli na prstoch, tak to vypaľovanie zabralo aj na tvári. Boli sme raz, tak ešte niečo ostalo a tak na druhýkrát už to úplne zmizlo a pritom to bolo oveľa šetrnejšie vypaľovanie, proste sa tak dlho nezmrazovali, syn vôbec neplakal.

Na tvári sme to natierali iba tak sporadicky, na prstoch 3-4 denne + prsty sme namočili do vody tak na 10 minút a nožničkami a penzou mu manželka odstraňovala starú kožu vysušenú. To isté sme robili aj pri DUOFILME, ale bradavice rástli, ako z vody, už boli ako karfiol a pri zinkovej masti sa to len zmenšuje. Manželka ale poctivo každý deň tie bradavice ošetrovala, ani raz nezabudla.

Komu sme vďační

Obrovská vďaka patrí Gabike a Ďurimu, s ktorými sme sa spriatelili v škôlke, sú to rodičia synovej spolužiačky a mali taký istý problém pri dcérke. Ďuri mi síce povedal asi pred rokom, že používali zinkovú masť, tak sme kúpili v lekárni, ale tá bola slabá. Musí to byť s koncentráciou zinku 50 %, čo sa používa na miešanie mastí v lekárni.

Náš príbeh s bradavicami trval asi dva roky a sme radi, že je to za nami a že sa tie bradavice už nevrátia.

Fotky syna po používaní masti Pasta Zinci Oxidi 50% 3x denne po dobu asi 20 dní

bradavice na tvári

bradavice okolo nechtov

bradavice na prstoch rúk