Deti a rodina

Mať rodinu s deťmi je krásne, ak si nájdete partnera, či partnerku s ktorými si rozumiete. Čo je aj môj prípad. Lenže je to už iné, ako keď je človek sám. Je to tiež zodpovednosť, obetovanie času... Je to tiež niekedy fyzicky, aj psychicky náročné.

Poviete si, že čo má podnikanie cez internet spoločné s deťmi a rodinou.
Kým som nemal deti, tak som si neuvedomoval, aké dôležité a časovo náročné je starať sa o deti. Aká ja to obrovská zodpovednosť.
Najmä ako si nájsť popri malých deťoch čas na prácu, seba a svoje koníčky.

Je sebecké nechať všetkú starostlivosť o deti na partnera, či partnerku. Určite pomáhajte partnerovi, lebo je náročné starať sa o deti, či chod domácnosti.

Ak máte malé deti

Nakoľko si malé deti vyžadujú veľkú pozornosť, tak je potrebné venovať im veľa času. Ak človek nemá malé deti, tak si jednoducho neuvedomuje, akú má voľnosť. Môžete si ísť kedykoľvek ľahnúť, robiť v čase voľna čokoľvek, čo vás baví a podobne.

Ak vám má kto pomôcť, ako napríklad rodičia, súrodenci, či známi, tak je to fajn. Horšie je to, ak nemáte na blízku nikoho, kto by vám pomohol. Ostávajú jasle, alebo zohnať niekoho, kto by vám s dieťaťom aspoň sem tam vypomohol. Ak ho budete musieť zaplatiť a na to nemáte, tak jednoducho sa s tým zmierte. Aj v biblii sa píše: "Zmeňte to, čo sa zmeniť dá, a to čo sa zmeniť nedá, s tým sa zmierte".

Vydržte to najťažšie obdobie, čo je tak do troch rokov veku dieťaťa, lebo potom pôjde do škôlky.
Ja sám som mal obdobie, kedy sa mi dalo pracovať tak hodinu skoro ráno; a hodinu a pol poobede, keď deti spali, lebo jednoducho viac sa nedalo.


Syn mal asi 4 roky, keď sa mu objavili prvé bradavice na rukách, najskôr na jednom prste pri nechte. Neskôr sa rozšírili na ďalšie prsty a potom aj na tvár a do nosa. Nasledovalo pravidelné vypaľovanie dusíkom, ale to pomohlo iba trochu na začiatku a to na menšie na prstoch, nie na tie okolo nechtov, tam to nezaberalo vôbec. Vypaľovali mu dusíkom na kožnom niekoľkokrát tie isté bradavice, ale vôbec nemizli. To trvalo skoro dva ...
Počítajte s tým, že veľakrát sa Vám zmenia plány. Najmä ak dieťa ochorie. My máme dve deti a tie si navzájom odovzdali chorobu a tak to trvalo niekedy aj 4-5 týždňov. Proste počítajte s tým, že počas toho obdobia moc toho neurobíte a ak majú deti aj teplotu, tak toho ani moc nenaspíte. Podnikanie a deti Keď som bol mladší, nemal mi kto povedať, či poradiť, že nesmiem všetok čas venovať iba podnikaniu. Že ...

1