Ako začať podnikať na internete

|

Rozmýšľate, ako začať podnikať cez internet, ale neviete kde vlastne začať? 

Ešte keď som nerobil moc s internetom, ale tí skúsenejší áno, tak som ich obdivoval, ako ľahko vedia zarábať. Sedia niekde v teplej kancelárii, naťukajú niečo na web stránku a majú z toho peniaze. Ja namiesto toho som manuálne makal a iba ticho závidel. Robil som to, čo ma absolútne nebavilo, aj keď som podnikal na vlastnom.

Ďalšia skúsenosť bola, keď som bol nútený začať od nuly v živote a pracovať u niekoho, čo bolo prvýkrát v mojom živote, že som mal nad sebou šéfa. Aj keď priznávam, že som to mal ľahšie v tom, že to bol môj kamarát, ktorý ma rešpektoval. Dohodli sme sa, že mu rozbehnem jeho podnikanie cez internet. Vlastní spolu s bratrancami firmu na výrobu drevených eurookien, ktorá patrí dnes určite medzi najväčších výrobcov na Slovensku. Aj keď ma práca bavila, i tak som nebudoval niečo svoje.

Premýšľal som nad svojím podnikaním cez internet.

Urobil som to tak, že som ukončil pracovný pomer, aby som sa mohol venovať svojmu podnikaniu. V tom čase sme boli s manželkou a synom v podnájme. Rozmýšľal som nad cestovnou agentúrou a realitnou kanceláriou. Po pár nezdaroch s realitami zvíťazila cestovná agentúra. Aj keď po spustení webu s ponukami pobytov na Slovensku prišlo rozčarovanie, keď objednávky nechodili. Ale keď asi po týždni prišla prvá, tak som vedel, že keď prišla jedna, tak príde aj ďalšia.

Priatelia, boli toho názoru, že je ťažké preraziť, lebo na internete je už veľa firiem. Ja ale nikdy nepočúvam ľudí, ktorí sa boja pustiť do plnenia svojich snov.

Berte to tak, že ak budete robiť veci správne, tak vždy sa dá dostať hore. Nemusíte byť najlepší, stačí že budete medzi prvými. Ak budete vytrvalí a trpezlivý, tak to dokážete.

Môj obľúbený citát je: Ak vydržíš dostatočne dlho, tak zvíťazíš. Ja vydržím a ja zvíťazím. (Og Mandino)